archivace analogových nnosičů

Většina z nás má ještě své záznamy z dětství, rodinné oslavy, svatby a další zážitky třeba z dovolené na analogových nosičích a budeme je chtít uchovat i dále. Bude však možné tyto nosiče přehrát? Mnoho lidí však netuší, že analogový záznam postupem času mizí. Hodně záleží na kvalitě použitých pásek a zbůsobu skladování. Postupem času se pak stanou naprosto nečitelné a nenávratně ztracené.
Rozumným řešením a vlastně jediným jak zachovat záznamy do budoucna je převod do digitální podoby. Takový záznam pak bude vždy čitelný a neztrácí kvalitu a je pak možné kdykoliv dál upravvat. Digitální záznam pak budeme i v bdoucnu mít možnost přehrát na televizorech, mobilních telefonech tabletech. Uložení je pak možné jak v počítači tak na externích úložištích a zálohovacích službach.


Co převádíme?     Vystupní formáty.     Další služby.      Ceny

VHS ukládá obraz i zvuk na videokazetu velikosti přibližně 185 x 100 x 25 mm, která obsahuje magnetickou pásku šířky 0,5 palce (přibližně 12,7 mm). Standard byl vyvinut firmou JVC a zveřejněn byl poprvé v září 1976. Koncem 20. století se VHS stalo standardním formátem pro amatérské a domácí nahrávání a přehrávání. Tento formát byl však po roce 2000 postupně vytlačen digitálním záznamem na DVD. V součesně době se VHS přehrávače nevyrábějí.

  

Převádíme:

TV normy: PAL (Evropa), NTSC (USA, Kanada), NTSC-J (Japonsko, Čína), SECAM (Francie, Rusko, Afrika) 

Poměry stran: 4:3, 16:9 (širokoúhlý) 

Rychlosti: SP (Standard Play), LP (Long Play), EP (Extended Play)

S-VHS (Super-VHS) je vylepšená verze tehdejšího VHS standardu. Byl poprvé představen firmou JVC v dubnu 1987 v Japonsku. Zaznamenává o třídu vyšší rozlišení a širší spektrum barev než klasické VHS. Super-VHS se rozšířil převážně v USA a částečně zasáhl do Evropy a Asie.
Nosič VHS-C je zmenšená verze (92 x 58 x 20 mm) klasické VHS kazety určená pro domácí videokamery. Představena byla roku 1982 společností JVC, využívá stejný typ pásky a způsob záznamu jako VHS a s VHS je proto díky adaptéru zpětně kompatibilní.
Stejně jako VHS má svou zmenšenou verzi, tak i S-VHS přišlo s kompaktním řešením ve formě S-VHS-C s vyšším rozlišením, širším spektrem barev a zpětnou kompatibilitou pomocí adaptéru.

  

Od roku 1980 začal formát Video8 konkurovat stávajícímu VHS a VHS-C v amatérských videokamerách. Obrazový a zvukový záznam se však nově ukládá na 8 mm pásek. Kazety mají velikost 95 x 62 x 15 mm a tvarem i podobou jsou téměř identické s kazetami Hi8 a Digital8, a tím i snadno zaměnitelné. Proto pro správné určení formátu je třeba si všimnout označení na těle kazety.

  

Převádíme:

Poměry stran: 4:3, 16:9 (širokoúhlý) 

Rychlosti: SP (Standard Play), LP (Long Play), EP (Extended Play)

Formát Hi8 (High-band Video8) se vyvinul z původního Video8 podobně, jako tomu bylo v případě S-VHS. Na 8 mm pásek se tedy dalo uložit video ve vyšší kvalitě, bohužel tento formát nebyl zpětně přehratelný ve Video8 kamerách. Kazeta je podobou stejná jako Video8, jen systém zápisu je odlišný.

  

Převádíme:

Převádíme:Poměry stran: 4:3, 16:9 (širokoúhlý) 

Převádíme:Rychlosti: SP (Standard Play), LP (Long Play), EP (Extended Play)

Digital8 (nebo také D8) kazety vyvinula v 1999 společnost Sony. Tyto nosiče kombinují vlastnosti analogových a již zaběhlých digitálních kazet. Záznam se ukládá na 8 mm pásek uvnitř plastové schránky o rozměrech 95 x 62 x 15 mm (kazeta je stejná jako Video8 a Hi8), systém zápisu je však digitální a nikoli analogový. Z toho plyne, že kazety Digital8 nejsou kompatibilní se staršími Video8 a Hi8 kazetami. D8 kazety se dodnes používají k amatérským i poloprofesionálním účelům.

  

Převádíme:

Poměry stran: 4:3, 16:9 (širokoúhlý) 

Rychlosti: SP (Standard Play), LP (Long Play), EP (Extended Play)

MiniDV je záznamová kazeta, která pro uložení záznamu využívá digitální zápis DV (Digital Video) stejně jako kazeta typu Digital8. Tento systém zápisu video záznamu je nejmladší (uvedený v roce 1994) a dodnes je stále využívaný amatérsky, ale i profesionálně. MiniDV kazety se rozvíjely v několika typech od roku 1995. Se svými rozměry 65 x 48 x 12 mm se mohly uplatnit v daleko menších kamerách a staly se tak spolu s kazetami Digital8 přechodem z analogového způsobu záznamu k nastupujícímu digitálnímu.

Formáty uložení

Libovolný datový nosič. (externídisk, Flash)
záznam se uloží na dodaný externí disk nebo Flash disk současně se zakázkou. Je možné dodat Flash disk s kapacitou 16Gb a vice.
DVD
Uložení va formátu VIDEO_TS (VOB) V tomto formátu jsou ulženy všechny DVD disky. Tento formáte je určen pro PC a DVD přehrávače. Na disk je možno uložit až 2 hodiny záznamu. DVD media je možno dodat s prodlouženou životností.
MP4
Záznam e uložen ve formátu MP4. Formát je velice rozšířený a kompatibilní ve všech běžných přhrávačí a televizorech.
FTP server
Videa jsou uloženy na FTP server s chráněným přístupem heslem připraveny ke stažení

Další služby

ZDARMA
Odtranění okrajových částí, prázných částí, poškozených nebo nežádoucích částí. Je uložen pouze nepoškozený záznam.
Rozdělení na kapitoly
Na DVD rozdělení na kapitoly nebo rozdělení do adresářů.
Zvláštní formáty
Uložení ve formátu podle přání.
Kopie
Uložení na více kopií. I v případě DVD počet není omezen. Dodaání včetně potisku a přebalu.
Střih
Střih podle dodaného scénáře, opravy barvy a další.

Ceny

Základní služby
Každá započatá hodina záznamu  200 Kč
Ořez obrazu, odstranění prázdných a zrnitých částí  zdarma
Na DVD časové značky v určitěm intervalu zdarma
Uložení na DVD  30 Kč za kus
Uložení veformátu MP4  zdarma
Flash Disk 16 Gb USB 3.0   400 Kč
 Flash DISK 32 Gb USB 3.0  500 Kč
Zjištění kvality záznamu a možností převodu nosiče  od 50 za kus
Střih a další úpravy
Individálně u každé zakázky podle náročnosti zpracování.
Zvláštní formáty
Uložení do jiného formátu podle specifikací od 100 Kč za kus
Uložení záznamu
FTP 50Kč
Uložení na YT nebo jiné uložiště od 50 Kč 
Kopie DVD do 50 Kč za kus
Uložení na DVD 30 Kč za kus
Uložení ve formátu MP4 na flash disk 100 kč